Od dziś luzowanie kolejnych obostrzeń - otwarte m.in. galerie handlowe, galerie sztuki i muzea

  • 04.05.2021, 13:40 (aktualizacja 04.05.2021, 14:00)
  • ---
Od dziś luzowanie kolejnych obostrzeń - otwarte m.in. galerie handlowe,…
Od dziś znów zaczęły działać sklepy budowlane i galerie handlowe. Rząd zdecydował o luzowaniu restrykcji, bo liczba nowych zakażeń koronawirusem maleje.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił premier Mateusz Morawiecki.

Od wprowadzenia ogólnopolskich obostrzeń 27 marca, galerie handlowe w Polsce zostały niemal całkowicie zamknięte. Działać mogły w nich jedynie sklepy spożywcze, apteki i drogerie czy salony prasowe. Początkowo obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. 

Przypominamy, że od 8 maja działalność wznawiają hotele, tydzień później zaczną natomiast działać restauracyjne ogródki, kina i teatry. Prawdopodobnie od 15 maja nie będziemy też musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu.

Dziś w całym kraju zdiagnozowano natomiast niewiele ponad 2200 zakażeń. Na Lubelszczyźnie koronawirusa potwierdzono u 107 osób. Wśród chorych jest 13 osób z Chełma i powiatu chełmskiego, 6 z powiatu krasnostawskiego i tylko dwie z Włodawy i okolic miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił burmistrz miasta Wiesław Muszyński.  

Jak podaje Urząd Wojewódzki w szpitalach na Lubelszczyźnie zajętych jest niewiele ponad 1000 covidowych łóżek z prawie 2200 dostępnych. Pod respiratorami leży 105 pacjentów.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe