Region: Burzowa majówka - strażacy z województwa wyjeżdżali ponad 200 razy

  • 04.05.2021, 11:18 (aktualizacja 04.05.2021, 13:09)
  • oprac. MP
Region: Burzowa majówka - strażacy z województwa wyjeżdżali ponad 200…
Ponad 230 razy wyjeżdżali strażacy z województwa lubelskiego od 2 do 3 maja. Wichury i burze, które przeszły nad Lubelszczyzną łamały drzewa, zrywały dachy z budynków, a także uszkadzały linie energetyczne.

Interweniowali też strażacy z Chełma:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił Wojciech Chudoba, zastępca komendanta Straży Pożarnej w Chełmie.

Najwięcej zgłoszeń było w powiecie lubelskim. W miejscowości Tereszpol-Zygmunty silny wiatr uszkodził trzy budynki mieszkalne i siedem budynków gospodarczych. Większość interwencji, bo aż 167, dotyczyła połamanych drzew, inne m.in. uszkodzonych budynków mieszkalnych (21), uszkodzonych budynków gospodarczych (23), drzew zawalonych na samochody (3), uszkodzonych linii energetycznych (2) i zalań (2).

Sami strażacy obchodzą dzisiaj natomiast swoje święto. Życzenia składa Wojciech Chudoba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ubiegłym roku strażacy z Chełma i regionu - zawodowi i ochotnicy - interweniowali aż 2078 razy. To o ponad 530 interwencji więcej niż w latach ubiegłych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe