Pierwszy dzień matur - licealiści piszą egzamin z języka polskiego

  • 04.05.2021, 10:47 (aktualizacja 04.05.2021, 12:48)
  • oprac. MP
Pierwszy dzień matur - licealiści piszą egzamin z języka polskiego
O godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do matury przystępuje ok. 270 000 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Wśród nich są uczniowie z Chełma.

Maturzyści rozpoczęli pisemny egzamin podstawowy z języka polskiego. Tegoroczna matura - z uwagi na pandemię - odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. O zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas matury opowiedziała nam dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie Marzena Koprukowniak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wchodząc do szkoły uczniowie musieli mieć maseczki. Można było je zdjąć dopiero po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej. Zdaniem ministra edukacji to wystarczające obostrzenia. Mówi Przemysław Czarnek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku tylko w IV LO w Chełmie do matury przystępuje 100 osób. Przed maturą z nimi oraz z licealistami z I LO rozmawiał Marcin Petruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Abiturienci, którzy nie będą mogli z przyczyn losowych lub zdrowotnych przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli zdawać maturę w pierwszej połowie czerwca.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe