Chełm: Ciągnął psa za samochodem przez ulice miasta [AKTUALIZACJA]

  • 01.05.2021, 14:18 (aktualizacja 04.05.2021, 07:25)
  • Źródło: Policja Lubelska
Chełm: Ciągnął psa za samochodem przez ulice miasta [AKTUALIZACJA]
Zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 63-latek z gminy Chełm, który w piątek (30 kwietnia) przez kilka kilometrów ciągnął psa za samochodem. Dalszą jazdę uniemożliwiły mu postronne osoby. Zwierzę niestety nie przeżyło zdarzenia, mężczyzna został natomiast doprowadzony do prokuratury. Grozi mu 5 lat więzienia. W trakcie prowadzonego śledztwa tłumaczył jednak, że nie zrobił tego celowo i był to nieszczęśliwy wypadek.

Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Wojsławickiej w Chemie. Postronne osoby zatrzymały kierowcę jadącego peugeotem, który ciągnął psa przywiązanego do haka holowniczego. O fakcie tym powiadomiły dyżurnego chełmskiej komendy.

- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowcą był 63-latek z gminy Chełm. Mężczyzna najprawdopodobniej ciągnął psa przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia, zostało zabezpieczone przez służby - mówi Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

63-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Odmówił składania wyjaśnień. Został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

AKTUALIZACJA

Dopiero podczas rozmowy ze śledczymi powiedział, że był to nieszczęśliwy wypadek. 63-latek przekazał w prokuraturze, że zwierzaka na chwilę przywiązałą do haka jego żona. Tłumaczył, że odebrał telefon i musiał pilnie wyjechać, zapominając tym samym o psie. 

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Do czasu wyjaśnienia sprawy mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe