Powiat chełmski: Rekordowe dofinansowanie na inwestycje drogowe

  • 29.04.2021, 10:47 (aktualizacja 29.04.2021, 11:10)
  • oprac. MP
Powiat chełmski: Rekordowe dofinansowanie na inwestycje drogowe
Powiat chełmski otrzyma kolejne pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. I to niemałe, bo aż 45 mln zł. Dzięki tej kwocie uda się zrealizować trzy planowane od dawna inwestycje drogowe.

Mówi starosta chełmski, Piotr Deniszczuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Remontu doczeka się w sumie kilkadziesiąt kilometrów dróg w kilku gminach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreśla starosta, ostatni ze wspomnianych odcinków ma ważne znaczenie dla kierowców z Chełma, gminy Chełm, gminy Wierzbica, gminy Sawin, ale także tych dojeżdżających z powiatu włodawskiego, ponieważ będzie stanowił wygodne połączenie oraz skrót pomiędzy drogami wojewódzkimi.

Przetargi, które mają wyłonić wykonawców inwestycji, zostały ogłoszone już kilka miesięcy temu. Przy sprzyjającej aurze, prace na części odcinków rozpoczną się niebawem i pierwsze efekty mają być widoczne jesienią.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 03.05.2021, 20:02
Może by tak wybudować drogę rowerową w kierunku Włodawy.
Dawid .
Dawid . 30.04.2021, 00:01
Dlaczego nie dokończona jest droga na ul. Hrubieszowskiej w Chełmie za lasem borek , gdzie jest bardzo duży ruch samochodów , droga w tym miejscu jest mocno zniszczona tworzą się koleiny i dziury !!

Pozostałe