Chełm: Bezpieczna majówka - leśnicy apelują o odpowiedzialność wśród drzew

  • 28.04.2021, 12:51 (aktualizacja 28.04.2021, 14:50)
  • oprac. MP
Chełm: Bezpieczna majówka - leśnicy apelują o odpowiedzialność wśród drzew
Wielkimi krokami zbliża się majówka. Tegoroczną - przez pandemię - będziemy musieli spędzić w reżimie sanitarnym. Ponieważ restauracje i hotele pozostaną zamknięte, tłumów spacerowiczów spodziewają się Parki Krajobrazowe. Na majówkę szykują się też leśnicy z Chełma, którzy będą pilnować porządku m.in. w lesie Borek.

Mówi specjalista Piotr Kosmala z Nadleśnictwa Chełm:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem Majówka 21. Leśnicy apelują również o rozwagę i przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Pogoda dopisuje, w lasach jest sucho, więc nawet najmniejsze źródło ognia może być niebezpieczne. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leśnicy przypominają, że w kompleksach leśnych, a także w odległości stu metrów od lasu, nie wolno palić ognisk, używać otwartego ognia, wypalać śmieci, a także porzucać nieugaszonych zapałek lub niedopałków papierosów.

Według ustawy o lasach, zarówno śmiecenie, jak i używanie ognia na lesistym terenie, są przestępstwami. Za łamanie tych przepisów grożą wysokie mandaty. W skrajnych przypadkach powodujących zagrożenie, sankcje mogą być jeszcze dotkliwsze, a sprawa znajduje swój finał w sądzie.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe