Chełm: Prezydent zapowiada modernizację przystanków autobusowych

  • 27.04.2021, 13:34
  • oprac. MP
Chełm: Prezydent zapowiada modernizację przystanków autobusowych
We wrześniu na terenie całego Chełma ma zostać wprowadzona bezpłatna komunikacja, ale to nie jedyna zmiana jaka czeka transport publiczny. Jak poinformował Prezydent Jakub Banaszek na swoim profilu na Facebooku, "integralną częścią szeroko zakrojonej modernizacji Chełmskich Linii Autobusowych, oprócz wymiany taboru, jest również modernizacja infrastruktury towarzyszącej, tj. przystanki".

- Rozpoczniemy od wymiany co najmniej 35 wiat przystankowych, które dodatkowo wyposażone zostaną w system informacji pasażerskiej, czyli elektroniczne tablice. Dzięki nim pasażer uzyska informację o godzinie odjazdu lub przyjazdu autobusu. Przyjęty plan modernizacji przystanków oprócz ich unowocześnienia, zakłada także montaż tzw. "zielonych przystanków". Chcemy również, aby co najmniej jeden z nich, przy szpitalu, był ogrzewany - pisze Prezydent.

Idea "zielonych przystanków" polega na budowie wiat przystankowych otoczonych roślinnością. Ma wprowadzić więcej zieleni w pasach drogowych, ale również, szczególnie w upalne dni, obniżyć temperaturę wewnątrz samego przystanku.

- Posadzone wokół rośliny produkują natomiast rocznie ok. 10 kg tlenu, poprawiając tym samym jakość powietrza i zmniejszając ilość pyłów zawieszonych oraz innych zanieczyszczeń. Ogrzewane przystanki wyposażone są z kolei w ogniwa fotowoltaiczne, które zasilają ogrzewanie oraz energooszczędne oświetlenie dzięki LED-owym diodom. W lecie, gdy ogrzewanie ze zrozumiałych przyczyn nie będzie potrzebne, zamiennie instalowane są klimatyzatory - dodaje Prezydent i na swoim profilu czeka na opinie o projekcie, a także prosi o sugestie, które przystanki powinny zostać zmodernizowane w pierwszej kolejności. - Docelowo chcielibyśmy oczywiście zmodernizować całą sieć, na to jednak potrzeba czasu. Działania, o których wspomniałem, potraktujcie proszę jako pierwszy krok w tym kierunku.

Na profilu Prezydenta pojawiły się również zdjęcia poglądowe i wizualizacje przystanków oraz systemów informacji pasażerskiej z innych miast, m.in. Rzeszowa, Torunia i Białegostoku:

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kitlek
kitlek 29.04.2021, 11:42
Nie wiem co trzeba mieć w głowie by ściągać stare poniemieckie wraki i afiszować się nimi na fototapetach na przystankach. Pora pozbyć się ty genialnych reklam.

Pozostałe