Chełm: Trwają prace na lotnisku w Depułtyczach Królewskich i na placu budowy przy ul. Batorego [VIDEO]

  • 27.04.2021, 11:23 (aktualizacja 27.04.2021, 13:36)
  • oprac. MP
Chełm: Trwają prace na lotnisku w Depułtyczach Królewskich i na placu… Przemysław Król
Zmienna pogoda nie utrudnia działań na placach budowy dwóch ważnych inwestycji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Nad ul. Batorego górują dźwigi, nie ustają również prace na lotnisku w Depułtyczach Królewskich.

Od kilku dni na placu budowy nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych działają dwa dźwigi i ciężki sprzęt. Prace przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z założonym harmonogramem. Być może jeszcze w maju zostanie tam wmurowany kamień węgielny.

Mówi prof. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Instytucie znajdą m.in. dwie aule wykładowe, które łącznie pomieszczą ponad 300 osób, sale ćwiczeniowe, sale do przeprowadzania symulacji, pracownia komputerowa i biblioteka. Projekt zakłada także budowę parkingu podziemnego oraz miejsc do spędzania dużej części dnia dla 450 osób oraz ok. 60 pracowników naukowych i administracyjnych.

To jednak nie jedyna inwestycja, która jest teraz realizowana. Jak mówi rektor PWSZ, lotnisko w Depułtyczach Królewskich znów przypomina wielki plac budowy. Firma Strabag rozpoczęła tam prace związane z położeniem całego odwodnienia do dróg kołowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli nic nie zakłóci dalszego przebiegu prac, w połowie wakacji infrastruktura lotniska powinna być już gotowa. Sam pas w Depułtyczach Królewskich ma mieć natomiast 30 m szerokości i ponad 1000 m długości.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe