Obostrzenia złagodzone - salony fryzjerskie i kosmetyczne oblężone

  • 26.04.2021, 11:00
  • oprac. MP
Obostrzenia złagodzone - salony fryzjerskie i kosmetyczne oblężone
Od dziś w naszym województwie znów działają salony kosmetyczne i fryzjerskie, a dzieci z klas I - III wracają do szkół. Nadzieję na kolejne łagodzenie restrykcji budzą również statystyki, ponieważ odnotowano bardzo duży spadek zakażeń.

Rząd luzuje obostrzenia, ale jak zastrzegł minister zdrowia Adam Niedzielski, robi to warunkowo. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemicznej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łagodzenie restrykcji objęło w sumie 11 województw, a w pięciu nadal obowiązuje lockdown. Skutek tych luzowań widać przede wszystkim w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Jak powiedziała nam właścicielka jednego z nich, zainteresowanie jest ogromne:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To samo powtarza większość chełmskich fryzjerów i kosmetyczek - w części salonów terminy zarezerwowane są już na kilkanaście dni do przodu. Jak zapowiada rząd, jeśli słupki zakażeń będą spadać, nastąpi kolejne luzowanie obostrzeń. Na dobre wiadomości czekają m.in. siłownie i kluby fitness oraz restauratorzy. 

A obecne statystyki napawają optymizmem, ponieważ dziś obecność koronawirusa stwierdzono u 3 451 osób, w tym tylko u 87 na Lubelszczyźnie. Co więcej, mamy również 15 764 ozdrowieńców.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe