Chełm: Zapłacimy mniej za wodę i ścieki

  • 21.04.2021, 13:08 (aktualizacja 21.04.2021, 14:32)
  • oprac. MP
Chełm: Zapłacimy mniej za wodę i ścieki
Chełmianie zapłacą mniej za wodę i ścieki - będzie to 10-procentowa obniżka. W skali roku czteroosobowa rodzina będzie mogła zaoszczędzić kilkaset złotych.

Obniżka jest możliwa dzięki restrukturyzacji miejskich spółek, które powoli zaczynają wychodzić na prostą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił prezydent Chełma Jakub Banaszek. Wniosek o obniżenie stawek za wodę i ścieki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie złożyło na początku roku. Wody Polskie dały zielone światło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na 171 wniosków taryfowych, które wpłynęły do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, aż 152 dotyczyły wzrostu opłaty, 10 utrzymania jej na tym samym poziomie, a 9 obniżenia stawek. Dla przykładu w Lublinie średnia podwyżka cen za wodę miała wynieść ponad 20 proc., a za odbiór ścieków ok. 15 proc.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe