Chełm: Szczepionkowy chaos - kolejki przed szpitalem

  • 20.04.2021, 13:07 (aktualizacja 20.04.2021, 14:11)
  • oprac. MP
Chełm: Szczepionkowy chaos - kolejki przed szpitalem
Przeciw koronawirusowi szczepi m.in. szpital w Chełmie. Dziś - podobnie jak wczoraj - na swoją kolej czekają tłumy. Choć mają wyznaczony termin i godzinę szczepienia - muszą czekać.

Większość skarży się na organizacyjny bałagan. Na miejscu był nasz reporter Marcin Petruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podobny chaos panował wczoraj. Szpital zaczął szczepić z kilkugodzinnym opóźnieniem, bo zamówione szczepionki nie dojechały na czas. Zastępca dyrektora szpitala Lech Litwin tłumaczy, że opóźnienia nie wynikają z winy placówki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzisiaj sytuacja wyglądała podobnie. Zdaniem słuchaczki wynikało to z nieobecności lekarza.

W szpitalu w Chełmie codziennie przeciw koronawirusowi szczepionych jest około 300 osób. Sanepid dał również zielone światło dla stworzenia punktu szczepień w hali MOSiR, gdzie dziennie planuje się szczepić średnio 500 osób.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mis
Mis 27.04.2021, 21:02
Bajzel na kołach. Masakra. Zero organizacji. Ponoc jest pandemia a jak wszedlwm tomasakra jeden na drugim zero odstepu. Biedny żołnierz juz mial dosyc. Ale jeszcze jedno skoro mam na ta godzinę to powinienem wejsc a nie czekac bo wchodzili z godzin nastepnych. Panie Litwin organizacja do poprawy daje zero pkt za ten bajzel
Antoni
Antoni 27.04.2021, 11:50
Byłem dziś przed szpitalem i mogę stwierdzić ,że jest tam chaos. Miałem wyznaczoną godzinę na pobranie krwi do badań. Przyjechałem na 5 minut przed pobraniem ale musiałem przed szpitalem stać pół godziny gdzie mogłem poinformować bardzo nieuprzejmą panią która sprawdzała czy jestem na liście do pobrania krwi że mam wyznaczoną godzinę.. Miałem skierowanie z wyznaczoną godziną i mam pierwszą grupę inwalidztwa. Pani w opryskliwym tonie poinformowała mnie ,że trzeba było wezwać karetkę do pobrania krwi do badań. A ruszała się przy tych listach jak mucha w miodzie. To jest podstawowa przyczyna tworzenia się kolejek .Rozumie ,że pracownicy szpitala mogą być przemęczeni natrętnymi pacjentami . Alę nie mogę zrozumieć pań w białych fartuchach chodzących po szpitalnych korytarzach z maskami na brodzie albo z nosami na wierzchu. Totalny bajzel.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fan Zenka
Fan Zenka 22.04.2021, 13:56
Bo ludzie zamiast przyjść na swoją godzinę, to od rana już czekają - bo zabraknie... I robią sztuczny tłok...
Zła
Zła 22.04.2021, 13:02
Bardzo dużo osób z mojej rodziny zostało zaszczepionych. Nikt nie przeżył takiego horroru jak ja, w chełmskim szpitalu. Brak organizacji, tłum ludzi przed wejściem i wewnątrz na korytarzach. Nikt nie pilnuje odstępów, nie wiadomo z którego gabinetu zostanie się wywołanym .Kłębowisko zdezorientowanych, zdenerwowanych i przestraszonych ludzi w różnym wieku. Badanie lekarskie? Wywiad? Rozwianie wątpliwości? Po co. Kiedy następne szczepienie? Nie wiadomo, proszę czekać. Dlaczego w innych punktach można osłuchać, dopilnować, być uprzejmym, a tu jak w kołchozie. Nie na darmo w mieście krąży opinia że pechem jest szczepienie w szpitalu. Przykre!!!!!
Pacjent
Pacjent 22.04.2021, 12:37
Ten punkt szczepień to totalna porażka. Dyrekcja szpitala, rada społeczna to osoby niekompetentne, które powinny zostać zwolnione natychmiast. Szczepiąc się tam można się zarazić Covidem. To nie jest wina pracowników tylko zarządzających szpitalem i pełniących nad nim nadzór. A są przykłady małych punktów gdzie szczepienia wykonywane są profesjonalnie, z badaniem lekarskim i bez niebezpiecznego dla pacjentów tłoku.
Zaszczepiona
Zaszczepiona 20.04.2021, 18:14
Również szpital ponosi winę za balagan w czasie szczepień. 7 kwietnia wiele osób dobijało się do zamkniętego głównego wejścile szpitala. Nie było rzadnych ogłoszeń i strzałek kierujących ludzi do bocznego wejścia. W środku brak porządku, dystansu między ludźmi. Nikt nic nie wie, gdzie ma wejść. Starsi ludzie z opiekunami stali w ściśnięci w korytarzu. Skandal za taką organizację. Szczepionki były.

Pozostałe