Region: WOT powiększa swoje szeregi - żołnierze rozpoczęli intensywne szkolenia

  • 20.04.2021, 12:02 (aktualizacja 20.04.2021, 12:22)
  • oprac. MP
Region: WOT powiększa swoje szeregi - żołnierze rozpoczęli intensywne…
Prawie 100 ochotników zasiliło szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem to żołnierze rezerwy, którzy rozpoczęli tzw. szkolenie wyrównawcze mające na celu odświeżenie już posiadanych umiejętności i wiedzy.

Takie intensywne ćwiczenia - w trybie weekendowym - będą odbywać się na terenach jednostek w Chełmie i Zamościu do 23 maja. Przypominamy, że na początku tego roku w życie weszły przepisy, które upraszczają procedurę rekrutacji. Łatwiej mają m.in. kandydaci na terytorialsów posiadający orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej. Ci nie muszą już stawiać się przed wojskową komisją lekarską.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił kpt Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej brygady WOT. Aby wstąpić w szeregi lubelskich terytorialsów należy złożyć wniosek o powołanie do służby. Można to zrobić na kilka sposobów m.in.: bezpośrednio w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, za pośrednictwem portalu zostanzolnierzem.pl lub platformy ePUAP.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe