Chełm: W ZSEiT powstaje klasa o profilu kolejowym

  • 16.04.2021, 12:42
  • oprac. MP
Chełm: W ZSEiT powstaje klasa o profilu kolejowym Facebook Miasto Chełm
Utworzenie klasy o profilu technik transportu kolejowego w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych oraz współpraca w zakresie kształcenia uczniów, którzy docelowo mają zasilać kadrowo kolejowe instytucje - to główne założenia listów intencyjnych podpisanych przez miasto Chełm, szkołę ze spółkami kolejowymi Linią Chełmską Szerokotorową oraz Polskie Linie Kolejowe.

Mówi prezes zarządu spółki Linia Hutnicza Szerokotorowa i Linia Chełmska Szerokotorowa Zbigniew Tracichleb:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katarzyna Karamać, dyrektor szkoły podkreśla, że dzięki utworzeniu klasy kolejowej szkoła rozszerzy swoją ofertę w zakresie kształcenia uczniów w dziedzinie transportu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawarcie porozumień to kolejny krok w stronę rozwoju sektora kolejowego w Chełmie. Spółka Linia Chełmska Szerokotorowa  prowadzi działania przygotowawcze do rozpoczęcia działalności operacyjnej. Wzrost przewozów towarów, ich przeładunku oraz powstanie nowych usług logistycznych wpłynie na rozwój nie tylko miasta, ale i całego regionu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe