Krasnystaw: Kliknął w link i otworzył dostęp do bankowości elektronicznej

  • 08.04.2021, 08:51
  • oprac. MP
Krasnystaw: Kliknął w link i otworzył dostęp do bankowości elektronicznej
Ofiarą oszustwa padł 23-latek, który kliknął w link informujący o przesyłce kurierskiej nadesłany przez rzekomego kupującego. W ten sposób sprawca uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej mężczyzny, który w rezultacie stracił prawie 300 zł. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych.

Policjanci cały czas apelują, aby nie klikać w linki przesyłane nam poprzez wiadomości e-mali, czy za pośrednictwem sms bądź też komunikatorów internetowych pochodzące od nieznanych nam osób. O tym jakie mogą być tego konsekwencje, przekonał się 23-letni mieszkaniec Krasnegostawu , który stracił w miniony poniedziałek prawie 300 zł.

- Mężczyzna ogłosił na znanym portalu aukcyjnym przedmiot do sprzedaży, następnie skontaktował się z nim potencjalny kupujący. Po uzgodnieniu warunków transakcji sprzedający otrzymał za pomocą komunikatora internetowego link pochodzący rzekomo od firmy kurierskiej. Po kliknięciu w ten link oszust uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej 23-latka, który następnie stracił  w wyniku nieautoryzowanego przelewu prawie 300 zł - mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności podczas internetowych zakupów, pamiętajmy, że:

- robiąc zakupy w sieci korzystać należy jedynie ze sprawdzonych sklepów,

- należy sprawdzić, jakie formy zapłaty umożliwia sprzedawca oraz, czy jest wskazany adres i numer telefonu, pod który w razie wątpliwości można zadzwonić,

- przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić opinie o sprzedawcy i sklepie,

- należy także unikać zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie - może to sugerować oszustwo,

- jeśli mimo zachowania ostrożności dojdzie do oszustwa należy zgłosić to policjantom,

- nie klikajmy w nadesłane linki pochodzące od nieznanych osób czy źródeł, zawsze dokładnie czytajmy co zawierają przesłane wiadomości,

- nigdy nie podajmy danych do logowania do bankowości internetowej ani nie przekazujmy obcym kodów do płatności internetowych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe