Region: Koronawirus w jednej z chełmskich parafii, kontrola policji w Siennicy Różanej

  • 06.04.2021, 10:09 (aktualizacja 06.04.2021, 14:03)
  • oprac. MP
Region: Koronawirus w jednej z chełmskich parafii, kontrola policji w Siennicy Różanej
U jednego z księży z parafii św. Kazimierza w Chełmie stwierdzono koronawirusa. Potwierdził to wynik wykonanych w zeszłym tygodniu testów.

Pozostali księża tej parafii przebywają obecnie na kwarantannie, natomiast od początku świąt posługę w kościele pełnią inni duchowni. Od wprowadzenia nowych obostrzeń, policja coraz częściej kontroluje świątynie, sprawdzając, czy wiernych jest tyle, ile powinno.

Mówi Ewa Czyż rzecznik chełmskich policjantów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za przekroczenie liczby osób ksiądz z Woli Korybutowej został ukarany 500-złotowym mandatem. W wielkanocną niedzielę natomiast mundurowi sprawdzili, czy zbyt wielu wiernych nie było obecnych na mszy w Siennicy Różanej, ale tutaj sprawa jest w toku.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin
Chełmianin 09.04.2021, 12:12
Nie w jednym kościele ale 4 w Chełmie jest kwarantanna, a I komunie i bierzmowanie, nie zostały przełożone. Tłumy ludzi z różnych stron, nawet świata, będą przybywać a ilości osób w świątyni, będą znacznie przekroczone, bo nie da się inaczej przy obecnych obostrzeniach. Dzieci w szkole nie mogą się spotykać, ale już na naukach czy próbach w kościele tak /spotkania obowiązkowe/. Brak jest jakiejkolwiek współpracy księży z rodzicami, a na sugestię zmiany terminu, jak to było w ubiegłym roku odpowiedź jest taka: Jeżeli Pan/Pani ma obawy co do stanu epidemicznego i możliwości zachorowania, to dziecko nie musi przystąpić do I Komunii czy bierzmowania. Jeżeli jest takie podejście ludzi wykształconych, którzy zgodnie z przykazaniami powinni dbać o nasze zdrowie nie tylko duchowe, to ta pandemia będzie ciągnąć się w nieskończoność. Proszę o podjecie tematu.

Pozostałe