Gm. Ruda-Huta: Urządził libację w opuszczonym domu - grozi mu więzienie

  • 30.03.2021, 13:51
  • oprac. MP
Gm. Ruda-Huta: Urządził libację w opuszczonym domu - grozi mu więzienie
Za uszkodzenie mienia odpowie 18-latek, który wraz z innymi osobami zdewastował niezamieszkały dom. Do zdarzenia doszło w gminie Ruda-Huta. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 15 000 złotych. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Zatrzymanie kolejnych sprawców jest kwestią czasu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o dewastacji niezamieszkałego domu w gminie Ruda-Huta. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że wybite zostało okno, zalana podłoga, na ścianach naniesiono napisy, a wnętrze było zadymione i okopcone. Starty oszacowano na kwotę 15 tysięcy złotych.

- Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, ustalili i zatrzymali wczoraj jednego ze sprawców. Okazał się nim 18-latek z gminy Ruda Huta. Jak się okazało młody mężczyzna wraz z innymi osobami urządzili tam sobie spotkanie. Usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Swoje zachowani tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wciąż pracują nad tą sprawą, a zatrzymanie kolejnych osób jest kwestią czasu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe