Krasnystaw: Dronem w piratów drogowych [VIDEO]

  • 26.03.2021, 11:53
  • oprac. MP
Krasnystaw: Dronem w piratów drogowych [VIDEO]
Na terenie powiatu krasnostawskiego policjanci prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Już w ciągu 40 minut ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu niedozwolonym. Najbardziej zaskoczony był kierujący audi, który na ,,podwójnej ciągłej” wyprzedził ciąg pojazdów. Mężczyzna otrzymał mandat karny i 5 punktów.

Wczoraj (25 marca) na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wólka Orłowska oraz na drodze wojewódzkiej numer 812 w miejscowości Krupe policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie prowadzili działania na drodze z użyciem drona. Z powietrza obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali w przypadku niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

- Już w ciągu 40 minut funkcjonariusze ujawnili 5 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie momenty zostały zarejestrowane za pomocą urządzenia, a kierujący nie uniknęli konsekwencji - mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie. - Najbardziej zdziwiony był 27-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna ,,na podwójnej ciągłej” wykonał manewr wyprzedzania trzech pojazdów osobowych. Moment został nagrany za pomocą drona, a kierujący audi został ukarany 300-złotowym mandatem karnym, a jego konto wpłynęło 5 punktów.

Były to pierwsze takie działania na terenie powiatu krasnostawskiego, które mają poprawić stan bezpieczeństwa na drogach i uzmysłowić kierowcom potrzebę stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Policja zapowiada, że takie akcje na pewno będą kontynuowane w przyszłości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dvt.
Dvt. 26.03.2021, 18:37
Policja Chełmska powinna teraz puścić drona na drodze krajowej nr.12 Chełm - Dorohusk !

Pozostałe