Chełm: Wyremontowaną DK-12 pojedziemy już latem? Prace wyprzedzają przyjęty harmonogram

  • 24.03.2021, 08:25
  • DSO
Chełm: Wyremontowaną DK-12 pojedziemy już latem? Prace wyprzedzają przyjęty…
Przebudowa 8-kilometrowego, chełmskiego odcinka krajowej 12-stki weszła w kulminacyjny moment. W kwietniu drogowcy rozpoczną układanie warstwy ścieralnej na prawie 5-kilometrowym odcinku od Al. Przyjaźni do końca ul. Wschodniej. Niebawem zakończą też przebudowę skrzyżowania ul. Rejowieckiej ze Szpitalną i ronda ZWiN, a za kilka tygodni oddadzą do użytku wiadukt w ul. Wschodniej.

Prace realizowane są jednocześnie na wszystkich odcinkach. Z początkiem kwietnia wykonawca inwestycji, ułoży również warstwy bitumiczne na północnej stronie ulicy Podgórze i przeniesie się z pracami na południową, a także wykona podbudowę 70-metrowego połączenia ul. Rejowieckiej z rondem im. R. Dmowskiego. 

Na całej długości Rejowieckiej trwa montaż ekranów akustycznych. 

Na Alei Przyjaźni trwa układanie ostatnich fragmentów chodników i ścieżki rowerowej, w tym na wiadukcie, który też jest gotowy. Na rondach u zbiegu alei z ul. Okszowską i dalej przy straży pożarnej trwają ostatnie roboty kamieniarskie i brukarskie. Na ul. Rampa Brzeska większość infrastruktury drogowej została wykonana – pozostały do zrobienia azyle dla pieszych w jezdni, zjazdy do posesji i asfaltowe fragmenty ścieżki rowerowej. W większości zrobione zostało rondo na skrzyżowaniu ul. Rampa Brzeska z Hutniczą. Trwają ostatnie prace brukarskie na odcinku od Przejazdu Kowelskiego do wiaduktu w ulicy Wschodniej. Pozostały odcinek do granicy miasta ma już ułożone ciągi piesze i rowerowe, a także wyrównawcze i wiążące warstwy masy bitumicznej.

Liczymy, że pogoda dopisze i w połowie kwietnia rozpoczniemy układanie warstwy SMA na 5-kilometrowym odcinku od Alei Przyjaźni do wschodniej granicy miasta – informuje Łukasz Łukasik.

Ułożenie warstwy ścieralnej na odcinku od ronda ZWiN do Przejazdu Kowelskiego pozwoli na przeniesienie z powrotem ruchu tranzytowego na DK12. Równocześnie wykonawca ubiega się o pozwolenie na użytkowanie estakady nad torami w kierunku Włodawy – wiadukt może być przejezdny już w maju, co będzie znacznym udogodnieniem dla kierowców.

Do końca kwietnia planujemy wykonać przebudowę ronda im. Zrzeszenia WiN i powiązanie go z mostem na Uherce, który jest w zasadzie ukończony. Przeprawa wymaga już tylko kosmetycznych prac. W tym czasie zamierzamy też ułożyć warstwę bitumiczną biegnącej obok ścieżki rowerowej – informuje kierujący pracami Łukasz Łukasik z Budimexu.

Z zapewnień Budimexu wynika, że prace wyprzedzają przyjęty harmonogram i możliwe jest, że przebudowana krajówka będzie w pełni przejezdna już w tegoroczne wakacje. Zgodnie z umową na realizację całego zadania wykonawca ma czas do 31 października 2021 roku.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe