Region: 38 nowych zakażeń. W chełmskim szpitalu przybędzie łóżek respiratorowych

  • 22.03.2021, 11:13
  • ---
Region: 38 nowych zakażeń. W chełmskim szpitalu przybędzie łóżek respiratorowych
Od jutra w chełmskim szpitalu będzie więcej łóżek respiratorowych - ich liczba ma zostać zwiększona do 12. W niedzielę na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej zajętych było 8 miejsc.

Mówi zastępca dyrektora szpitala do spraw leczniczych Lech Litwin:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przybywa też chorych na oddziale zakaźnym covidowym. Wczoraj wolnych było ok. 28 łóżek zakaźnych. Od ubiegłego tygodnia na oddział trafia codziennie 8-10 pacjentów. 

Wczoraj (21 marca) tylko niewiele ponad 150 osób z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego zostało przebadanych na obecność koronawirusa. Infekcję wykryto u 38. Zachorowało 26 osób z Chełma i okolic miasta, 11 z Krasnegostawu i jedna z Włodawy.

Na Lubelszczyźnie zdiagnozowano prawie 200 osób. W porównaniu ze statystykami z weekendu - to niewiele, ale to nie znaczy, że pandemia zwalnia. Wskaźniki zakażeń na 100 tys. mieszkańców są nadal wysokie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka. Specjaliści spodziewają się wzrostu zakażeń w kolejnych dniach.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe