Amfiteatr, Centrum Aktywności Gospodarczej i Miejski Rower czyli strategiczne inwestycje terytorialne Chełma

  • 06.03.2017, 08:47 (aktualizacja 06.03.2017, 09:11)
  • DSO
Amfiteatr, Centrum Aktywności Gospodarczej i Miejski Rower czyli strategiczne inwestycje terytorialne Chełma mapio.net
Blisko 64 miliony złotych chce wydać Chełm na strategiczne inwestycje terytorialne.

Przy ul. Wschodniej miasto chce wybudować Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej. Ma to być kompleks biurowo–magazynowo-produkcyjny, który będzie pełnić rolę inkubatora przedsiębiorczości i parku technologicznego. Projekt obejmuje także budowę wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z chodnikami, oświetleniem i zagospodarowaniem części terenu. Swoją działalność będą tam mogły rozpoczynać nowe firmy. Dlatego miasto - oprócz gotowych pomieszczeń na biura, hale produkcyjne i magazyny - chce również zapewnić m. in. dotacje na rozpoczęcie działalności. 
To jeden z pomysłów, które zatwierdził Zarząd Województwa Lubelskiego - a to zdaniem władz Chełma niemal zapewnia unijne wsparcie, chociaż oficjalnie nic nie zostało przesądzone.

Coraz bliżej przebudowy amfiteatru w Kumowej Dolinie. To jedna z inwestycji, którą miasto chce zrealizować w ramach strategicznych inwestycji terytorialnych - na co najprawdopodobniej uda się pozyskać ponad 40 milionów złotych dofinansowania. 
Przebudowa ma objąć kompleksową modernizację obiektu wraz z otoczeniem. Mają tam powstać pracownie do prowadzenia zajęć i warsztatów twórczych jak np. mini-lotnisko dla modelarzy, czy strefa do rzeźbienia. 
Kolejnym projektem jest budowa nieskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym. W praktyce oznacza to zakup kilku nowych nieskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej (wyposażonych m.in. w automaty do sprzedaży biletów), przebudowę i budowę zajezdni oraz modernizację parkingu przy Parku Miejskim. Miasto chce również przebudować 'Plac Dworcowy” przed PKP Chełm Główny oraz wybudować kilka kilometrów nowych ścieżek rowerowych.
Realizacja części z tych zadań ma rozpocząć się jeszcze w tym rok.

To jednak nie jedyne dobre wiadomości dla cyklistów. Kolejnym pomysłem władz Chełma, o czym miasto mówiło już kilka miesięcy temu, jest budowa chełmskiego systemu roweru miejskiego. Projekt dotyczyć ma powstania kilkunastu stacji rowerowych (wstępnie mówi się o 15 stanowiskach z 10 rowerami na każdej z 17 stacji – wraz z terminalami do obsługi). W tym przypadku 14 stacji powstać ma w samym Chełmie, 2 w Gminie Chełm oraz 1 w Gminie Kamień. Nowe trasy dla rowerzystów powstać mają także w okolicach miasta. Łącznie, zarówno w Chełmie jak i w sąsiadujących z miastem gminach, wybudowanych może zostać blisko 14 km ścieżek rowerowych. Część z pozyskanego dofinansowania trafi także do chełmskich szkół. Miejski projekt obejmuje bowiem wyposażenie placówek w sprzęt dydaktyczny i materiały szkoleniowe oraz szkolenia dla nauczycieli i uczniów. Przedsięwzięcia te dotyczyć mają 6 chełmskich szkół zawodowych. 
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Katarzyna
Katarzyna 06.03.2017, 15:12
a może by się miasto wzieło za budowę ulic, bo te które są obecnie nie nadają się do jazdy. Szlaki rowerowe, chyba Pani Prezydent nie widziała ścieżki rowerowej od Ceramicznej do Poleskiej - pełno błota, dziur - nie nadaje się do użyteczności.

Pozostałe