Chełm: SOR pod lupą Najwyższej Izby Kontroli

  • 15.03.2021, 11:06
  • oprac. MP
Chełm: SOR pod lupą Najwyższej Izby Kontroli
Brak lekarzy, obciążenia SOR-ów pacjentami, których życie i zdrowie nie wymaga natychmiastowej interwencji oraz długi czas oczekiwania na karetki - to główne problemy Polskiego Ratownictwa Medycznego.

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się funkcjonowaniu pogotowia w Zamościu oraz oddziału ratunkowego w Chełmie. Problemy są podobne jednak w całej Polsce. Mówi prezes NIK Marian Banaś:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z raportu NIK wynika, że w Chełmie wzrosła liczba przyjętych na SOR pacjentów - z 21 700 w 2017 roku do prawie 26 000 w 2018. Zgłoszono przypadki braku lekarza dziennej zmiany w części zabiegowej SOR i zbyt małej liczby sanitariuszy na oddziale.

W województwie lubelskim w 2019 roku działało w sumie 17 szpitalnych oddziałów ratunkowych. Dostępnych były 93 ambulanse. Tylko 19 karetek miało w swoim składzie lekarza.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe