Region: Skargi na teleporady - trudności i odmowy wizyt osobistych

  • 12.03.2021, 10:14
  • oprac. MP
Region: Skargi na teleporady - trudności i odmowy wizyt osobistych
W tym roku do lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynęło 10 skarg w sprawie podstawowej opieki zdrowotnej. Większość dotyczyła trudności w dodzwonieniu się do przychodni, natomiast 3 odmowy udzielenia porady np. w formie osobistej wizyty.

W województwie lubelskim teleporady stanowią około 25 proc. wszystkich porad udzielonych przez lekarzy rodzinnych. W październiku ubiegłego roku ten odsetek wyniósł 19,7 proc., w listopadzie 27 proc., a w grudniu 26,7 proc.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił Mariusz Żabiński, dyrektor miejskich przychodni w Chełmie.

Tymczasem od przyszłego tygodnia wchodzą w życie zmiany, które mają na celu ograniczenie nadużywania teleporad. Wizyta osobista w gabinecie lekarskim będzie obowiązkowa w trzech sytuacjach: u dzieci do 6. roku życia, u osób z podejrzeniem choroby nowotworowej, oraz w przypadku pogorszenia stanu zdrowia pacjentów przewlekle chorych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 15.03.2021, 21:55
po co bylo szczepić tych konowalow jak nie chcą przyjmowac w przychodniach ale prywatnie przyjmują wszyscy to bandyctwo

Pozostałe