Chełm: Plaga oszustw. Tylko wczoraj pieniądze straciły cztery osoby z powiatu chełmskiego

  • 24.02.2021, 11:11 (aktualizacja 24.02.2021, 11:24)
  • DSO
Chełm: Plaga oszustw. Tylko wczoraj pieniądze straciły cztery osoby z…
Z konta 44-latki zniknęło blisko 10 tysięcy złotych po dopłaceniu 50 groszy do rzekomej przesyłki. Kobieta skorzystała z przesłanego w tym celu linku do płatności. Pieniądze straciły też osoby, które zakupiły internetowo bieżnię i buty. Pomimo opłacenia przedmioty te nie dotarły do nich i nie mogą skontaktować się ze sprzedającym. 33-latka wzięła udział w internetowym konkursie, w którym podała dane swojej karty płatniczej, z której dokonano nieuprawnionych płatności. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych spraw i apelują o rozsądek oraz przestrzegają przed działającymi w sieci oszustami.

Wczoraj do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiły się cztery osoby z powiatu chełmskiego pokrzywdzone oszustwem. 44-latka otrzymała wiadomość o konieczności dopłaty 50 groszy do przesyłki paczki. W tym celu skorzystała z przesłanego linku do płatności elektronicznej. Gdy zaakceptowała transakcję, z jej rachunku wypłacone zostało blisko 10 tysięcy złotych.

18-latka zakupiła na stronie internetowej bieżnię elektryczną za 2 tysiące złotych, a 31-latek markowe buty po okazyjnej cenie. Pomimo wpłaty pieniędzy nie otrzymali zakupionego towaru i nie mogą nawiązać kontaktu ze sprzedającymi. Kolejna pokrzywdzona wzięła udział w internetowym konkursie, w którym był bon na zakup biżuterii. Logując się na stronie podała dane swojej karty płatniczej. Jak się okazało dokonano z niej nieuprawnionych płatności.

Policja apeluje o zdrowy rozsądek i dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.

Sprawdzajmy wiarygodność i rzetelność stron internetowych, na których chcemy coś kupić. Wybierajmy sprawdzonych i polecanych sprzedawców. Dokładnie czytajmy otrzymywane wiadomości i weryfikujmy ich treść. Podczas płatności nie korzystajmy z załączonych do wiadomości linków i chrońmy dane do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej - mówi komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
andy
andy 24.02.2021, 11:29
na jakich portalach takie wałki ?

Pozostałe