Chełm: Duszący dym z kominów. Koszmar mieszkańców z ul. Rampa Brzeska

  • 17.02.2021, 12:42 (aktualizacja 17.02.2021, 12:50)
  • ---
Chełm: Duszący dym z kominów. Koszmar mieszkańców z ul. Rampa Brzeska
Od pewnego czasu w rejonie ulicy Rampa Brzeska w Chełmie pojawia się duszący dym ze spalania odpadów.

Funkcjonujący i mieszkający w tym rejonie chełmianie skarżą się, że nie można wyjść nawet na zewnątrz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O sytuację w tym rejonie zapytaliśmy Tomasza Piskorskiego z chełmskiej Straży Miejskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Częstą praktyką w sezonie grzewczym jest nie tylko korzystanie z kiepskiej jakości paliwa, ale również spalanie odpadów komunalnych czy poprodukcyjnych. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce procesy spalania odpadów były odpowiedzialne za emisję ponad 87% szkodliwych dla zdrowia, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. 

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 23.02.2021, 09:32
To nie tylko problem ul. Rampa Brzeska ale prawie całego Chełma. W dniu 22.02.2021 w rejonie ul. Przemysłowa na mojej oczyszczarce powietrza po chwilowym otwarciu okien wyskoczyło prawie 120 co daje prawie trzykrotne przekroczenie norm czystości powietrza . Mieszkam w bloku powyżej kominów z osiedla cementowni i widać ,że wielu właścicieli domów jednorodzinnych do piecyków ładuje śmiecie. Kolory dymów od czarnego po jasno niebieski. Czy ktoś w Chełmie tym problemem się zajmuje ?
Zaciekawiony
Zaciekawiony 17.02.2021, 14:24
A cementownia to przypadkiem się też nie przyczynia do tego? Co prawda w większości przypadkow dym leci w stronę Srebrzyszcza i okolic. Ciekawe jak tam ma sie uklad oddechowy i nowotwory u mieszkańców. Ktoś to w ogole bada?

Pozostałe