Warunkowe luzowanie obostrzeń już od jutra

  • 11.02.2021, 11:15
  • oprac. MP
Warunkowe luzowanie obostrzeń już od jutra
Rząd od jutra warunkowo luzuje obostrzenia. W hotelach, dostępnych dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego, ma być 50% dostępnych pokoi. Posiłki będą tam serwowane bezpośrednio do miejsc zarezerwowanych przez gości. Restauracje hotelowe nadal mają być zamknięte.

Otwarte zostaną baseny, jednak aquaparki nadal będą nieczynne. Rząd zdecydował o otwarciu stoków narciarskich, boisk zewnętrznych, kortów i miejsc do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Siłownie dalej pozostają zamknięte, a restauracje wciąż muszą wydawać posiłki na wynos i w dowozie. Z kolei kina, teatry, opery i filharmonie zostaną ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki i zakaz konsumpcji. 

Czy jest szansa na wydłużenie czasu luzowania obostrzeń? Mówi Adam Niedzielski minister zdrowia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowe, warunkowe obostrzenia wprowadzone będą na dwa tygodnie od jutra (12 lutego) do 26 lutego.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe