Chełm: Szczepienie w domu pacjenta. W regionie powstaną mobilne zespoły szczepiące przeciw Covid-19

  • 09.02.2021, 11:33 (aktualizacja 09.02.2021, 11:43)
  • DSO
Chełm: Szczepienie w domu pacjenta. W regionie powstaną mobilne zespoły…
Trzy mobilne zespoły szczepiące przeciw Covid-19 mają działać w naszym regionie. Będą obsługiwać powiat chełmski, włodawski i krasnostawski. Zajmą się szczepieniami pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na przyjęcie szczepionki w przychodni czy szpitalu.

Oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosiły nabory na dodatkowe mobilne zespoły szczepiące. Zespoły mobilne zajmują się szczepieniami pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na przyjęcie szczepionki w punkcie stacjonarnym. Nowe zespoły zapewnią wsparcie już działającym zespołom, które powinien posiadać każdy populacyjny punkt szczepień.

Tworzona właśnie nowa siatka mobilnych zespołów będzie uzupełnieniem już działających zespołów. Ma zabezpieczyć przede wszystkim pacjentów z mniejszych gmin i miejscowości, do których nie zawsze będzie w stanie dojechać zespół ze stacjonarnego punktu szczepień.

WAŻNE! Pacjentów, którzy mogą dotrzeć do punktu szczepień, lecz wymagają transportu do punktu i z powrotem do domu, obsługuje transport zapewniany przez samorządy lokalne.


Placówki, które chcą takie wyjazdowe zespoły uruchomić muszą spełnić określone warunki. Jakie, wyjaśnia Małgorzata Bartoszek, rzecznik lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sumie na Lubelszczyźnie takich wyjazdowych zespołów szczepiących przeciw covid-19 ma być 10.  Za zaszczepienie pacjenta w domu zapłaci NFZ.

Za zaszczepienie pacjenta w domu przez mobilny zespół szczepiący Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci 141 zł. To cena za podanie jednej dawki.

Mieszczą się w niej koszty:

  • dojazdu do pacjenta
  • kwalifikacji do zaszczepienia
  • podanie szczepionki.

Uwzględnia też koszt wyjazdów, w wyniku których pacjent nie zostanie zaszczepiony, ponieważ lekarz z zespołu mobilnego nie zakwalifikował go do szczepienia (względy medyczne) lub pacjent nagle wycofał zgodę na szczepienie.

Wynagrodzenie w tej wysokości otrzyma również zespół wyjazdowy, działający przy stacjonarnych punktach szczepień. Zmianę w wycenie wprowadziło Zarządzenie Prezesa NFZ z 27 stycznia 2021 r.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe