Już ponad 1,2 mln Polaków zostało zaszczepionych

  • 03.02.2021, 10:35 (aktualizacja 03.02.2021, 10:40)
  • ---
Już ponad 1,2 mln Polaków zostało zaszczepionych
Mamy 1 231 716 wykonanych szczepień - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Ponad 233 tys. osób zostało już zaszczepionych drugą dawką. To głównie pracownicy służby zdrowia oraz seniorzy w wieku powyżej 75 lat.

Według ekspertów, aby uzyskać odporność populacyjną i wygasić epidemię, powinno się zaszczepić od 40 do 70 proc. Polaków. Czy chełmianie chcą się zaszczepić sprawdzał Mikołaj Krzaczek?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z rządowymi zasadami, szczepienie Polaków ma odbywać się w czterech etapach. Etapem 0 objęci są pracownicy placówek zdrowia, Domów Pomocy Społecznej i sanepidu. Etap I obejmuje seniorów - w kolejności od najstarszych, służby mundurowe i nauczycieli. W Etapie II zaszczepione mają być osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi, a w III przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych w związku z pandemią oraz pozostała część dorosłej populacji.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe