Chełm: Jakość powietrza oczami mieszkańców

  • 02.02.2021, 11:41
  • oprac. MP
Chełm: Jakość powietrza oczami mieszkańców
Aż 46 proc. Polaków uważa, że zanieczyszczenie powietrza to poważny problem w ich mieście - wynika z najnowszej edycji badania EKOBAROMETR.

Taką opinię wyrażają częściej mieszkańcy dużych miast niż osoby z mniejszych miejscowości. Mikołaj Krzaczek sprawdził jak jakość powietrza w mieście oceniają chełmianie: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Chełmie czystość powietrza i kominowych spalin sprawdza Straż Miejska, m.in. z pomocą drona.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miro Tworec
Miro Tworec 02.02.2021, 19:04
Dlaczego tekst o zanieczyszczeniu zilustrowano szturmowcem krokodyl?
gość
gość 03.02.2021, 13:41
Ponieważ od razu taki obiekt jest burzony rakietą powietrze ziemia, żeby dalej nie truł:)
broncobill
broncobill 02.02.2021, 17:59
Ale jakość powietrza to nie jest kwestia opinii przypadkowych ludzi na ulicy tylko pomiarów. Poza tym, nie dało się zapytać kogoś przed 60-tką? Airly na podstawie wyników ze stacji na Połanieckiej co kilka dni wyświetla alerty przestrzegające przed wychodzeniem z domu. Wystarczy, że mróz się wieczorem pojawi. Tak, w sezonie zimowym w mieście jest kiepskie powietrze. Źródłem zanieczyszczeń nie są samochody ani zakłady przemysłowe, jak się temu państwu wydaje, ale domowe kopciuchy. Pani z Bazylan nawet nie wie, czym oddycha.

Pozostałe