Większość obostrzeń bez zmian. Sklepy w galeriach zostaną otwarte

  • 28.01.2021, 13:29 (aktualizacja 28.01.2021, 13:50)
  • oprac. MP
Większość obostrzeń bez zmian. Sklepy w galeriach zostaną otwarte
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił utrzymanie większości dotychczas obowiązujących restrykcji do 14 lutego. Zmiany czekają sklepy w galeriach handlowych, które zostaną otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego. Od poniedziałku przestaną także funkcjonować godziny dla seniorów.

Minister Zdrowia poinformował, że sytuacja w Polsce jest stabilna, a liczba zakażeń, zgonów oraz osób hospitalizowanych stopniowo spada. Dodał, że to również efekt dyscypliny społecznej podczas ferii. Przedstawił ponadto listę obostrzeń obowiązujących w kilku innych krajach Europy, przypominając o trosce o wspólne zdrowie.

Adam Niedzielski przekazał, że do 14 lutego wydłużonych zostaje większość dotychczasowych restrykcji dotyczących zgromadzeń publicznych, organizacji imprez, działalności restauracji i lokali gastronomicznych, hoteli, stoków oraz obiektów sportowych. To samo dotyczy zasad przekraczania granicy oraz nauczania zdalnego (oprócz klas I-III).

Złagodzone przepisy dotyczą galerii handlowych, w których od 1 lutego, z zachowaniem reżimu sanitarnego, będą otwarte wszystkie sklepy. Od najbliższego poniedziałku przestaną obowiązywać godziny dla seniorów, otwarte zostaną także galerie sztuki i muzea.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Shifo
Shifo 18.02.2021, 11:16
Pan Antoni ma rację kolejowa wyremontowana i na skrzyżowaniu kolejowa -fabryczna - przemyslowa okropny dół i całe skrzyżowanie dziury mozna stracić zawieszenie uważajcie.
Antoni
Antoni 07.02.2021, 15:21
Zasypać doły na ul. Przemysłowej . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Shifo
Shifo 05.02.2021, 11:02
Kto wyremontuje ul.Henryka Sienkiewicza ,moja sasiadka mieszka na tej ulicy od 1968 roku i nie pamięta remontu ,oj Panie Prezydencie przez tą ulicę może pan przegrać najbliż wstydsze wybory albo zmienić z powrotem na Lenina to może coś się ruszy wstydvprzed wieszczem-noblistą takie dziury na tej ulicy.
Shifo
Shifo 04.02.2021, 18:21
Jest ok tylko gdzie są moje poprzednie komentarze?,a było 4.
Shifo
Shifo 03.02.2021, 18:41
Moderator reaguje błyskawicznie
Shifo
Shifo 03.02.2021, 18:38
Brawo nadal 0 komentarzy cenzura absolutna ?.

Pozostałe