Dorohusk: Obywatel Ukrainy zaproponował funkcjonariuszowi 50 euro łapówki

  • 19.01.2021, 09:52
  • oprac. MP
Dorohusk: Obywatel Ukrainy zaproponował funkcjonariuszowi 50 euro łapówki
Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza z Nadbużańskiego Oddziału Straż Graniczna wykonującego zadania służbowe. 14 stycznia funkcjonariusz Straży Granicznej z placówki w Dorohusku, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 33-letniego obywatel Ukrainy, który proponował mu 50 euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Podróżny, który chciał wjechać do Polski samochodem osobowym, przez przejście graniczne w Dorohusku, popełnił wykroczenie drogowe. W zamian za niewyciąganie z tego tytułu wobec niego konsekwencji w postaci mandatu karnego, zaproponował on mundurowemu banknot o nominale 50 euro. Funkcjonariusz, poinformował osobę, iż zostaje ona zatrzymana, a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa karnego. Za próbę korupcji funkcjonariusza grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe