Region: 13 stacji wykrywania skażeń promieniotwórczych na wschodzie Polski

  • 12.01.2021, 11:14 (aktualizacja 12.01.2021, 11:33)
  • oprac. MP
Region: 13 stacji wykrywania skażeń promieniotwórczych na wschodzie Polski Państwowa Agencja Atomistyki
Na Lubelszczyźnie powstało 5 stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych. Uruchomiła je Państwowa Agencja Atomistyki. Stacje działają m.in. we Włodawie i w Chełmie.

Chełmska znajduje się na terenie nieruchomości Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Mówi Damian Zieliński z ratusza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stacje monitorują poziom promieniowania 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Agencja Atomistyki uruchomiła w sumie 13 urządzeń - wszystkie we wschodniej Polsce. Oprócz województwa lubelskiego, stacje powstały też na Podlasiu - jest ich 5 - i 3 na Podkarpaciu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe