Restrykcje przedłużone do końca miesiąca, ale uczniowie klas I-III wrócą do szkół 18 stycznia

  • 11.01.2021, 19:15
  • oprac. MP
Restrykcje przedłużone do końca miesiąca, ale uczniowie klas I-III wrócą do szkół 18 stycznia
Podczas dzisiejszej konferencji rząd podjął decyzję o przedłużeniu obecnie obowiązujących restrykcji do końca stycznia. Spowodowana jest ona przede wszystkim wzrostem zachorowań na covid-19 w Europie i niepewną sytuacją rozwoju pandemii w naszym kraju. Jedyną zmianą jest powrót do szkół uczniów klas I-III szkół podstawowych już od 18 stycznia.

Do 31 stycznia galerie handlowe pozostaną zamknięte. Zakaz ten nie dotyczy sklepów spożywczych, aptek, drogerii, sklepów ze środkami czystości, budowlanych, zoologicznych, meblarskich, prasowych, księgarni oraz punktów usługowych mających znaczenie dla życia codziennego. Utrzymany zostaje również limit osób mogących przebywać na danej powierzchni, czyli 1 osoba na 10 mkw w sklepach do 100 mkw i 1 osoba na 15 mkw w sklepach powyżej 100 mkw.

Do końca stycznia ograniczona jest również działalność hoteli. Mogą z nich korzystać jedynie: służby mundurowe, medycy, pacjenci i ich opiekunowie, trenerzy, zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego, kierowcy zajmujący się transportem drogowym, członkowie załóg samolotów i obsad pociągów, osoby zdające i uczestniczące w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub egzaminu zawodowego, pełnomocnicy procesowi, obrońcy, świadkowie, biegli, pełnomocnicy stron oraz tłumacze sądowi (w dniu posiedzenia sądu lub w dniu je poprzedzającym), a także członkowie misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych i przedstawiciele organizacji międzynarodowych oraz członkowie ich rodzin, a także inne osoby będące posiadaczami paszportu dyplomatycznego w związku z wykonywaniem przez nich oficjalnych funkcji.

Do 31 stycznia nieczynne pozostają stoki narciarskie, baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness. Działać mogą te baseny, siłownie i kluby fitness, w których odbywa się działalność lecznicza lub szkolą się członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych. Zawieszona pozostaje także działalność placówek kultury, a branża gastronomiczna może serwować jedzenie tylko na wynos lub w dowozie. Salony kosmetyczne, fryzjerskie oraz tatuażu mogą natomiast działać w reżimie sanitarnym, zachowując przynajmniej 1,5 metrowe odstępy pomiędzy stanowiskami oddzielonymi co najmniej 2 metrowymi przegrodami.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe