Kolejni mundurowi zasilili szeregi NOSG

  • 11.01.2021, 09:05 (aktualizacja 11.01.2021, 09:12)
  • oprac. MP
Kolejni mundurowi zasilili szeregi NOSG
W ubiegłym tygodniu w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 20 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Rotę ślubowania odczytał komendant Oddziału gen. bryg. Jacek Szcząchor.

Nowo przyjęci najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym by wiosną powrócić do służby w ochronie granicy państwowej. Jeśli chcielibyście wstąpić w szeregi naszych pograniczników, to macie okazję. Oddział prowadzi nabór do służby. 

Na czym polega praca na granicy, wyjaśnia Dariusz Siennicki, rzecznik prasowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Najpierw sprawdzane są dokumenty aplikacyjne, potem jest wstępna rozmowa kwalifikacyjna oraz testy psychologiczne. W drugim etapie kandydat musi wykazać się znajomością języka obcego i przejść test sprawności fizycznej. Po zaliczeniu testów kierowany jest na komisję lekarską. Oddział chce przyjąć w 2021 r. - w lutym 15, - w czerwcu 45 i w październiku 50 nowych funkcjonariuszy.

Po szczegóły odsyłamy na stronę internetową Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe