Łóżek zakaźnych nie brakuje, choć sytuacja jest trudna

  • 05.01.2021, 12:40 (aktualizacja 05.01.2021, 12:47)
  • oprac. MP
Łóżek zakaźnych nie brakuje, choć sytuacja jest trudna
Około 17 000 pacjentów przebywa teraz w szpitalach w całej Polsce ze zdiagnozowanym covid-19. Minister zdrowia zapewnia, że wolnych łóżek zakaźnych nie brakuje. Przyznaje jednak, że są rejony, w których sytuacja w szpitalach jest trudna.

Tak jest m.in. we Włodawie, gdzie w ciągu minionej doby koronawirusa potwierdzono u 17 osób. W Chełmie i powiecie chełmskim o chorobie dowiedziało się w sumie 9 osób, a w powiecie krasnostawskim 27. Mówi szef resortu zdrowia Adam Niedzielski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W najbliższym czasie liczba łóżek covidowych ma zostać zmniejszona do 30 000. Dziś na Lubelszczyźnie o tym, że mają koronawirusa dowiedziało się prawie 450 osób, 42 pacjentów zmarło, z czego pięcioro to mieszkańcy powiatu włodawskiego. 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe