Chełm: Sypią się kary za palenie śmieci

  • 31.12.2020, 09:17
  • oprac. MP
Chełm: Sypią się kary za palenie śmieci
Chełmska Straż Miejska podsumowała kontrole czystości powietrza i kominowych spalin. Detektorem do kontroli czystości powietrza zrealizowano 224 pomiary. Z kolei dronem ze stacją pomiarową, która bada skład spalin wydobywających się z kominów wykonano kilkadziesiąt kontroli.

W kilku przypadkach wysokie odczyty szkodliwych substancji były podstawą do podjęcia interwencji w domach. Te jednak nie potwierdziły spalania śmieci, a niewłaściwą technikę lub zaniedbane instalacje. W trakcie jednej z kontroli doszło nawet do zapłonu komina i dzięki interwencji strażników udało się zapobiec pożarowi.

Za łamanie przepisów antysmogowych grożą kary. Jakie przypomina komendant Straży Miejskiej w Chełmie Zbigniew Grochmal:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urządzenia stosowane przez straż miejską wykrywają substancje świadczące o spalaniu odpadów, tj. tworzywa sztuczne, lakiery, farby, sklejki, płyty meblowe i wiórowe. To m.in. bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia związki: chlorowodór, chlorek winylu, cyjanowodór czy formaldehyd, które wchłaniamy z zanieczyszczonego powietrza.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 31.12.2020, 14:21
Mam prośbę do Straży Miejskiej by częściej sprawdzali zadymienie w rejonie ul .Przemysłowej , ul. Wołyńskiej. W godzinach 17 - 22 obłoki dymu a nad osiedlem warstwa dymu jak mgła.

Pozostałe