Krasnystaw: Na komisariat przyjechał pijany i bez uprawnień

  • 21.12.2020, 08:39
  • oprac. MP
Krasnystaw: Na komisariat przyjechał pijany i bez uprawnień
24-latek przyjechał samochodem na posterunek policji, żeby stawić się na wezwanie. Okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie, a ponadto trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz oprócz dotkliwego świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W czwartek (17 grudnia) przed godziną 9.00 do posterunku policji w Siennicy Różanej wszedł mężczyzna, który stawił się na wezwanie w związku z prowadzonym tam postępowaniem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Wcześniej mundurowi widzieli jak ten sam mężczyzna jedzie roverem i parkuje auto kilkadziesiąt metrów od posterunku.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 24-latek ma promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w bazach policyjnych wyszło na jaw, że posiada aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sądy w Chełmie  i Krasnymstawie.

W ręce mundurowych z tego samego posterunku kilka godzin później wpadł wieczorem z kolei kierowca audi. Nie dość, że wydmuchał „ponad 2 promile”, to w dodatku wyszło na jaw, że 19-latek również ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, zaś pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ważnej polisy OC.

Nieodpowiedzialni kierowcy w warunkach recydywy ponownie staną przed sądem. Oprócz dotkliwego świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, w przypadku braku ważnego ubezpieczenia OC Fundusz Gwarancyjny może nałożyć karę pieniężna w kwocie nawet 5 tysięcy złotych. Grozi im jeszcze kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Muszą się także liczyć z dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe