Chełm: Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma

  • 14.12.2020, 10:13 (aktualizacja 14.12.2020, 10:23)
  • oprac. MP
Chełm: Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma
Ogłoszono postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12. Trasa ominie miasto od północy. Jadąc od strony Lublina, kierowcy wjadą na nią na węźle Chełm Zachód w miejscowości Janów.

Drugi z węzłów, Chełm Północ, powstanie w miejscowości Horodyszcze, a dalej trasa przekroczy rzekę Uherkę i ominie Okszów, gdzie powstanie węzeł drogowy Chełm - Okszów. Za Okszowem obwodnica przekroczy linię kolejową nr 81 relacji Chełm - Włodawa. Koniec odcinka zaplanowano za węzłem Chełm Wschód, umożliwiającym zjazd na obecną DK12, w miejscowości Antonin.

Mówi wicepremier Jacek Sasin:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy planowane jest w pierwszej połowie 2021 r. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2023 roku.

Na pozostałych trzech odcinkach S12, od Piask do Dorohuska, trwają prace projektowe, a rozpoczęcie budowy planowane jest w 2024 roku. Obecnie opracowywana jest koncepcja programowa dla odcinków: Piaski - Dorohucza (13 km), Dorohucza - obw. Chełma - (25 km), obw. Chełma - Dorohusk (ok. 23 km).

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 16.12.2020, 10:20
a dlaczego nie kończycie południowej rondko jest i co dalej w stronę Borku i od osiedla zachód trzeba cisnąć póki dają jeszcze kasę
gość
gość 16.12.2020, 10:14
dlaczego tak długo to trwa w całej Polsce budują sie drogi tylko na tym zadupiu tak opornie to idzie już dawno być powinna nie tylko ta ,a wschodnia południowa to co
miejscowy
miejscowy 14.12.2020, 10:33
No tak. Gdyby nie specjalista od wyborów, nie było by obwodnicy. Ciekawe, czy budowa będzie w systemie korespondencyjnym?????????
Janko
Janko 14.12.2020, 10:26
Przetarg ogłasza się w biuletynie zamówień publicznych , a nie na konferencji. Ściema pisowska

Pozostałe