Nie dokarmiajmy ptaków chlebem - to dla nich śmiertelne!

  • 03.12.2020, 09:38 (aktualizacja 03.12.2020, 09:44)
  • oprac. MP
Nie dokarmiajmy ptaków chlebem - to dla nich śmiertelne!
Chełmianie chętnie dokarmiają ptaki żyjące nad zalewem Żółtańce. Specjaliści jednak ostrzegają - nie wolno tego robić! Dokarmianie ptactwa wodnego chlebem, a szczególnie przetworzonym pieczywem białym, może prowadzić do chorób układu pokarmowego, a nawet śmierci zwierząt.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tłumaczył dr Ignacy Kitowski z Instytutu Nauk Rolniczych chełmskiej PWSZ.

Przyrodnicy zwracają uwagę na kolejny problem – niezjedzony chleb tonie i gnije, powodując poważne spustoszenia w ekosystemie.

Okazuje się, że sól, konserwanty i spulchniacze, zawarte w pieczywie, mogą być dla nich bardzo groźne. Mimo, że chętnie zjadają one okruszki z chleba i bułek, to ich radość z pełnego żołądka - może być krótkotrwała. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepszy sposób to dokarmianie w karmniku. Eksperci doradzają wyłożyć słonecznik, mak, siemię lniane, pszenica, kukurydza i rzepak. Warto zmieszać ze sobą ziarno, żeby różne gatunki ptaków znalazły coś dla siebie.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe