Pielęgniarki apelują do Ministra Zdrowia o więcej środków ochrony osobistej dla personelu

  • 02.12.2020, 12:27 (aktualizacja 02.12.2020, 12:37)
  • oprac. MP
Pielęgniarki apelują do Ministra Zdrowia o więcej środków ochrony osobistej…
Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych zaapelowała do Ministra Zdrowia o zapewnienie "dostatecznej ilości środków ochrony osobistej dla personelu medycznego".

W przeciwnym wypadku pielęgniarki - będące na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa - będą narażać siebie oraz innych na infekcję koronawirusem, tym bardziej, że spora grupa pracujących pielęgniarek to emerytki. 

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Chełmie zarejestrowane są 1302 pielęgniarki - są zatrudnione nie tylko w szpitalu, ale też w ośrodkach zdrowia czy Domach Pomocy Społecznej. Aż 166 to panie w wieku emerytalnym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Izabella Chałek, przewodnicząca chełmskiej Izby Pielęgniarek i Położnych. Do tej pory w całym kraju - podczas epidemii - zmarło 11 pielęgniarek, a zakażeniu uległo ponad 15 tysięcy. Żeby zminimalizować ryzyko zakażenia potrzeba więcej masek, rękawiczek, fartuchów ochronnych, kombinezonów i środków dezynfekujących.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe