Dołhobyczów. Nielegalni migranci wędrowali do Francji

  • 27.11.2020, 13:51
  • DSO
Dołhobyczów. Nielegalni migranci wędrowali do Francji
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech nielegalnych migrantów z Turcji. Mężczyźni nielegalnie przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski by docelowo dotrzeć do Francji. Od początku roku pogranicznicy z NOSG zatrzymali już 50 nielegalnych migrantów.

24 listopada br. funkcjonariusze NOSG z Placówki SG w Dołhobyczowie, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, zatrzymali na terenie pow. hrubieszowskiego, trzech nielegalnych migrantów z Turcji.  Mężczyźni, pieszo nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski. Następnie będąc jeszcze w pobliżu granicy, wędrowali przez las i próbowali ukryć się przed mundurowymi w kłodach zwalonych drzew.

Podczas poszukiwań nielegalnych migrantów, funkcjonariusze SG wykorzystali w prowadzonych działaniach zarówno nowoczesny sprzęt obserwacyjny jak i psy tropiące. Zatrzymani migranci w wieku: 44, 28 i 19 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Podczas składanych wyjaśnień, zeznali iż chcieli przedostać się do Francji. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności administracyjnych zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali już 50 osób, które nielegalnie przekroczyły granice państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym nielegalnej migracji miała być Europa Zachodnia.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe