Pociągiem z Chełma bezpośrednio do Poznania. Zmiany na lepsze w rozkładzie PKP

  • 27.11.2020, 10:31
  • DSO
Pociągiem z Chełma bezpośrednio do Poznania. Zmiany na lepsze w rozkładzie PKP
PKP Intercity przedstawiły rozkład jazdy na najbliższy sezon. Na Lubelszczyźnie szykują się zmiany - na lepsze. Ma być więcej pociągów z Lublina do Warszawy, Kielc i Radomia, a także krótsze podróże ze stolicy województwa do Wrocławia.

Uruchomiony zostanie też nowy pociąg relacji Chełm – Zielona Góra z grupą wagonów bezpośrednich do Gorzowa Wielkopolskiego. Zapewni on bezpośrednie połączenie Chełma z Poznaniem. Pociąg będzie kursować także przez Lublin i Warszawę. 

W nowym rozkładzie Chełm będą obsługiwać już wyłącznie pociągi kategorii InterCity, co jest efektem wymiany kolejowego taboru. 

Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 13 grudnia.

Od nowego rozkładu jazdy pociąg TLK Roztocze nie dojedzie już do Chełma z Gliwic i zostanie skrócony do Lublina. Jednak w Chełmie pojawią się inne, nowe pociągi. Nowością będzie też pociąg z Hrubieszowa do Kołobrzegu. To najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy, jakie będą miały miejsce we wschodniej części Lubelszczyzny. 

Na pytania o siatkę połączeń kolejowych realizowanych przez PKP Intercity odpowiadał Andrzej Bittel, wiceminister transportu. 

– Decyzja ta podyktowana była przede wszystkim niską frekwencją pasażerów w relacji Lublin – Chełm – Lublin. Mając na uwadze efektywność środków wydatkowanych na dofinasowanie połączeń w ramach umowy PSC, konieczne okazało się skrócenie relacji pociągu „Roztocze” – napisał minister. Pociesza, że w Chełmie pojawią się inne pociągi, w lepszym standardzie.

– W zbliżonych godzinach do pociągu „Roztocze” będzie kursował pociąg IC „Lubuszanin” relacji Chełm – Zielona Góra, z grupą wagonów bezpośrednich do Gorzowa Wielkopolskiego. Po dwóch latach przerwy powróci zatem bezpośrednie połączenie Chełma z Poznaniem, o co wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy regionu. Dodatkowo pociąg IC „Lubuszanin” będzie zapewniał obustronną możliwość przesiadki na i z pociągu „Roztocze” – napisał i dodał, że wszystkie połączenia zaplanowane w RRJ 2020/2021 do Chełma są planowane do kursowania jako pociągi kategorii IC. Niestety do Chełma nie dojedzie już IC Kochanowski z Bydgoszcz. Ten pociąg także skończy bieg w Lublinie.

Także dla Hrubieszowa na Roztoczu nowy rozkład jazdy będzie oznaczać spore zmiany. Miasto prawdopodobnie po raz pierwszy w swojej historii uzyska bezpośrednie połączenie z Kołobrzegiem. Od 13 grudnia pociąg ten pojedzie do tego nadbałtyckiego miasta przez Zamość, Lublin, Warszawę, Toruń, Bydgoszcz i Piłę. Dzięki efektom modernizacji linii 7, podróż pomiędzy Hrubieszowem a Warszawą skróci się o pół godziny.

Do Hrubieszowa wciąż będzie kursować też pociąg IC "Hetman" do Wrocławia, przez Zamość, Stalową Wolę, Leżajsk, Rzeszów i Kraków, Katowice, Gliwice i Opole. W pociągu tym ma się pojawić wagon do przewozu rowerów.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tubylec
tubylec 29.11.2020, 20:07
"Kłamać trza umić". W nowym rozkładzie Roztocze nie byłoby w stanie dojechać do Chełma i wrócić tak, aby zmieścić się w rozkładzie i to jest główny powód "wycięcia" tego pociągu z Chełma. Wprawdzie jeszcze niedawno na czeskich stronach widać było relację Bohumin-Chełm, ale po "tuningu" rozkładu "niedasie". W zamian za Poznań wypadło połączenie na południe kraju (Rzeszów, Katowice, Kraków) i do Bydgoszczy - czy to aby na pewno zmiana na lepsze? Nowe pociągi się nie pojawią - o to postarają się lubelscy towarzysze chyba, że zdarzy się jakiś cud.
***** ***
***** *** 27.11.2020, 18:12
Buahahhaha to jest żart. Będziecie mieli dwa nowe pociągi zamiast tego zabierzemy wam wszystkie inne. Ot kolejna ***iorska zmiana
chełmianin
chełmianin 01.12.2020, 09:21
No niestety i jeszcze wydłuzenie czasu przejazdu Kiev Express, bo szybka lokomotywa musi zostać w Lublinie.

Pozostałe