Nowe radiowozy lubelskiej policji. Na ulice wyjadą 4 oznakowane Hyundai Tucson i 4 nieoznakowane radiowozy

  • 26.11.2020, 10:41
  • DSO
Nowe radiowozy lubelskiej policji. Na ulice wyjadą 4 oznakowane Hyundai Tucson i 4 nieoznakowane radiowozy
Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce 4 oznakowane Hyundai Tucson i 4 nieoznakowane radiowozy Kia Cee'd trafi do policjantów. Zakup samochodów dofinansowany został przez jednostki samorządu terytorialnego województwa lubelskiego. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Wśród zakupionych i przekazanych nowych radiowozów są pojazdy marki Hyundai Tucson i Kia Cee'd. Są to zarówno radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze,  jak i te nieoznakowane. Pozyskanie tego służącego policjantom na co dzień sprzętu było możliwe dzięki sfinansowaniu z Komendy Głównej Policji oraz współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Wkrótce służbowe pojazdy rozpoczną swoją „służbę” na ulicach lubelskiego garnizonu. 8 nowych radiowozów trafi wkrótce do policjantów z powiatów: lubelskiego, janowskiego, lubartowskiego, opolskiego, parczewskiego i puławskiego. Po 2 nowe radiowozy trafi do mundurowych z Lublina i Lubartowa.

Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

W połowie października flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły nowoczesne i  ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku elektryczne radiowozy marki Kia e-Niro. Są to pierwsze tego typu radiowozy w naszym garnizonie. Zakup tych elektrycznych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję. Jeszcze w tym roku, dzięki współpracy z WFOŚiGW uda nam się sfinalizować zakup dwóch radiowozów.  Będą to samochody hybrydowe.

Do końca tego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji kolejne nowe pojazdy, a to wszystko dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe