Krasnystaw: Opel z licznikiem cofniętym o ponad 60 tysięcy kilometrów

  • 25.11.2020, 11:27
  • DSO
Krasnystaw: Opel z licznikiem cofniętym o ponad 60 tysięcy kilometrów
Krasnostawscy policjanci ustalają, w jaki sposób doszło do zmniejszenia wartości licznika przejechanych kilometrów w oplu. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z wykroczeniem, które popełnił kierujący. Zgodnie z prawem zmiana wskazań drogomierza w pojeździe lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci wydziału  ruchu drogowego z krasnostawskiej komendy zatrzymali w poniedziałek do kontroli drogowej w miejscowości Siennica Różana samochód marki Opel. Pojazdem kierował 31-latek z powiatu chełmskiego.

Funkcjonariusze ustalili, że licznik samochodu wskazuje zmniejszony przebieg o ponad 60 tysięcy kilometrów. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni czy doszło do zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe