Wpław przez Bug z papierosami

  • 24.11.2020, 07:09
  • DSO
Wpław przez Bug z papierosami
Zatrzymaniem zakończyła się próba przemytu papierosów „na zielonej granicy” dla obywatela Ukrainy. Mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak pokonując wpław rzekę graniczną Bug, przemycił z terytorium Ukrainy do Polski nielegalne papierosy.

19 listopada br., funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie w pobliżu miejscowości Dubienka na terenie powiatu chełmskiego, mundurowi ujawnili w pobliżu rzeki granicznej Bug, mężczyznę ubranego w specjalistyczny strój do pływania. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna próbował ukryć w pobliskich zaroślach owinięte w folię pudła. Podczas legitymowania, funkcjonariusze SG ustalili, iż jest to obywatel Ukrainy, który nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium Polski. W odnalezionych przy nim pudłach znajdowała się za to kontrabanda, którą mężczyzna przetransportował, przepływając razem z nią przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Obywatel Ukrainy został zatrzymany a ujawnione przy nim przemycone papierosy (2 500 paczek) o wartości ponad 35 tys. zł zabezpieczone.

Mężczyzna po przewiezieniu go na teren Placówki SG, otrzymał ciepłe i suche ubrania. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, zatrzymany cudzoziemiec po zakończonych czynnościach procesowych, został przekazany w dniu 20 listopada br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, służbom granicznym Ukrainy. 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe