Włodawa: Tragedia poróżniła burmistrza i starostę. Konflikt ze szpitalem w tle

  • 23.11.2020, 09:33 (aktualizacja 23.11.2020, 09:59)
  • DSO
Włodawa: Tragedia poróżniła burmistrza i starostę. Konflikt ze szpitalem…
Po śmierci dwóch motocyklistów, gdy szpital we Włodawie odmówił ich przyjęcia na oddział, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński wystosował apel do starosty włodawskiego, zaniepokojony sytuacją w placówce medycznej. W odpowiedzi usłyszał od starosty Andrzeja Romańczuka, że "może udzielić szpitalowi wsparcia finansowego".

Władze miasta wystosowały w zeszłym tygodniu list otwarty do Starosty Włodawskiego w związku z nie udzieleniem przez włodawski szpital powiatowy pomocy ofiarom wypadku drogowego.

Włodawa: Śmiertelny wypadek w Żłobku. Motocyklista nie przeżył

'Dziękujemy burmistrzowi za cenne rady i wskazówki. Jeżeli tak bardzo zależy mu na dobru szpitala, w każdej chwili może udzielić placówce wsparcia: finansowego, rzeczowego, merytorycznego, a nawet w postaci wolontariatu' - to odpowiedź starosty powiatu włodawskiego Andrzeja Romańczuka na list otwarty burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego.

Burmistrz napisał list po tragicznej śmierci dwóch motocyklistów. Przypominamy, że do wypadku doszło na początku listopada. Dyspozytorzy pogotowia starali się o przyjęcie pacjentów w szpitalach we Włodawie i w Chełmie. Oba odmówiły.

Jak się okazało - tragedia - poróżniła samorządowców. 'Burmistrz wysnuł opinię jedynie na podstawie doniesień prasowych, nie zapoznał się z opinią pracowników szpitala' - zarzuca włodarzowi miasta starosta. I przypomina, że sprawą śmierci motocyklistów zajmuje się prokuratura. 


dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe