Chełm: Czerwone kontenery na elektrośmieci staną na chełmskich osiedlach

  • 23.11.2020, 08:33
  • DSO
Chełm: Czerwone kontenery na elektrośmieci staną na chełmskich osiedlach
W najbliższych dniach w Chełmie stanie 9 czerwonych pojemników przeznaczonych na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. To efekt realizacji projektu 'Elektryczne Śmieci”.

Na mocy umowy zawartej przez Urząd Miasta Chełm z MB Recycling, Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz organizacją odzysku AURAEKO, mieszkańcy będą mogli bezpiecznie i szybko pozbyć się zalegających w ich domach elektrycznych śmieci.

Przetworzone w specjalnych zakładach wrócą do Chełma już wiosną w postaci ekologicznych uli. Miejską pasiekę będą tworzyć czerwone domy dla pszczół w części wykonane z recyklingu.

Symbolem projektu „Elektryczne Śmieci” jest nowoczesny pojemnik w kolorze czerwonym, do którego można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, a więc np. nieużywane czy zepsute telefony, laptopy, suszarki, tostery, ale także baterie i tonery.

Prawidłowa utylizacja elektrycznych odpadów pozwala na ich recykling, czyli odzysk cennych surowców i substancji. „Mieszkańcy Chełma wyrzucając elektryczne śmieci do dedykowanych czerwonych pojemników chronią siebie, swoje zdrowie, ale także środowisko naturalne. Warto podkreślić, że oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do czerwonych pojemników, z części odzyskanych materiałów powstaną ekologiczne ule, które już wiosną trafią do Chełma, by cieszyć oczy mieszkańców i turystów” – mówi Gabriela Leszczyńska, prezes zarządu AURAEKO.

W ramach projektu „Elektryczne Śmieci” w Chełmie stanie 9 czerwonych pojemników. Zostaną ulokowane na osiedlach: Dyrekcja Dolna, XXX-Lecia, Kościuszki, Słoneczne oraz Zachód. Ich instalacja rozpocznie się w najbliższych dniach.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadzio .
Tadzio . 23.11.2020, 15:17
Dlaczego tak mało kontenerów na elektro śmieci powinny być na każdym osiedlu !
Zen
Zen 23.11.2020, 12:52
Super, większość z nas ma jakiś stary telefon, czy drobne AGD i nie wiadomo co z tym zrobić.

Pozostałe