Chełm: Umów wizytę w urzędzie skarbowym

 • 17.11.2020, 11:33
 • DSO
Chełm: Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Od 16 listopada 2020 r. w całym kraju została uruchomiona usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym". Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zwiększy to bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.

Nowy model obsługi Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła pilotażowo latem tego roku w województwach podlaskim i wielkopolskim. Usługa została dobrze przyjęta przez podatników i już w październiku została wprowadzona w 5 kolejnych regionach, a od dzisiaj - 16 listopada – zaczęła działać w pozostałych województwach, w tym również w województwie lubelskim. 

Jak się umówić na wizytę

W województwie lubelskim już od dzisiaj podatnicy mają dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę na terminy od 17 listopada włącznie. 

Wizytę można umówić na 3 sposoby:

 • elektronicznie  – należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie wizyta.podatki.gov.pl
 • telefonicznie – dzwoniąc do urzędu skarbowego pod numer dostępny na stronie internetowej
 • osobiście – przychodząc do punktu umawiania wizyt w urzędzie
   

„Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników” – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

„Oczywiście przypominam, że wiele spraw można załatwiać online, zwłaszcza że możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem, korzystając z nowej usługi lub telefonicznie” – dodaje szef KAS.  

Ważne: ze względu na sytuację epidemiczną do urzędu umawiajmy się tylko, jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez internet lub telefonicznie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego czekania w kolejce i zadbamy o bezpieczeństwo swoje i pracowników urzędów.

Jak samodzielnie umówić wizytę w urzędzie skarbowym na stronie wizyta.podatki.gov.pl

 • wybierz właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić,
 • wybierz datę i godzinę wizyty,
 • podaj swoje dane,
 • potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail,
 • w umówionym terminie przyjdź do urzędu. 

Ponadto zachęcamy do elektronicznych form kontaktu z urzędem  poprzez: podatki.gov.pl, biznes.gov.pl , e-Puap.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe