Chełm: Dla żartu zadzwonił na policję, strasząc bombą na dworcu

  • 12.11.2020, 10:51
  • oprac. MP
Chełm: Dla żartu zadzwonił na policję, strasząc bombą na dworcu
W środę (11 listopada) przed południem dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie dworca w Zamościu może znajdować się ładunek wybuchowy. Informacja ta została przekazana przez dyżurnego KMP w Chełmie. W zagrożony rejon zostali skierowani policjanci, którzy dokładnie sprawdzili cały teren. W trakcie działań nie zostały ujawnione żadne materiały wybuchowe i inne niebezpieczne przedmioty. Sprawca fałszywego alarmu odpowie przed sądem za wywołanie niepotrzebnej czynności policji. Grozi mu kara aresztu i nawiązka.

Wczoraj przed południem dyżurny został powiadomiony, że na terenie dworca w Zamościu może znajdować się ładunek wybuchowy. Informację tą przekazał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Z jej treści wynikało, że na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna mówiąc, że na dworcu przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu znajduje się pakunek z ładunkiem wybuchowym.

Policjanci nawiązali połączenie ze zgłaszającym. Wówczas mężczyzna oświadczył, że to był tylko żart i nie ma potrzeby interwencji policji. Oczywiście należało sprawdzić, czy zgłoszenie było prawdziwe i czy nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia osób, które mogły w tym czasie znajdować się na dworcu lub w jego pobliżu.

W zagrożony rejon zostali skierowani policjanci wraz z funkcjonariuszem Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili cały teren. W trakcie działań nie ujawnili żadnych materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych przedmiotów, które stwarzałyby realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób, a także mienia. Zgłoszenie o podłożonym ładunku okazało się nieprawdziwe.

W tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 66 kw, który dotyczy wywołania niepotrzebnej czynności Policji. Wstępne ustalenia wskazują, że na telefon alarmowy zadzwonił pacjent chełmskiego szpitala. Sprawcy fałszywego alarmu grozi kara aresztu oraz nawiązka.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kewin
kewin 17.11.2020, 18:14
a co nas obchodzi zamość
kewin
kewin 17.11.2020, 12:20
to w chelmie czy w zamościu

Pozostałe