Nowe zasady kwarantanny, limity podróżujących minibusami

  • 04.11.2020, 08:19 (aktualizacja 04.11.2020, 08:25)
  • ---
Nowe zasady kwarantanny, limity podróżujących minibusami
Od wczoraj (3 listopada) w całym kraju obowiązują nowe zasady kwarantanny.

Osoby, mieszkające z kimś u kogo test na obecność koronawirusa da wynik pozytywny, zostaną automatycznie skierowane na izolację, jeszcze przed kontaktem ze strony sanepidu. Pracownik sanepidu i tak do nich zadzwoni, żeby załatwić wszystkie niezbędne formalności, w tym wpisanie do systemu. Kwarantanna została natomiast skrócona do 7 dni. 

Z kwarantanny został natomiast zwolniony personel medyczny, głównie dlatego, że ma stały dostęp do testów na koronawirusa. Każdego dnia przed rozpoczęciem pracy wszyscy medycy muszą być jednak poddani weryfikacji.

Od wczoraj obowiązują również nowe limity przewożenia osób w prywatnych minibusach, czyli samochodach osobowych mających od 7 do 9 miejsc siedzących. Jeśli podróżujemy nimi z pasażerami, z którymi nie mieszkamy, to możemy zabrać ich maksymalnie połowę. W przeciwnym razie narażamy się na mandat.
 

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefano
Stefano 05.11.2020, 21:46
W izolacji przebywa T Y L K O osoba chora, domownicy mają kwarantannę.

Pozostałe