Rejowiec Fabryczny: Podczas wędrówki przez las znalazł pocisk z II wojny światowej

  • 02.11.2020, 11:01 (aktualizacja 02.11.2020, 11:10)
  • oprac. MP
Rejowiec Fabryczny: Podczas wędrówki przez las znalazł pocisk z II wojny…
W niedzielę (1 listopada) w kompleksie leśnym w gminie Rejowiec Fabryczny znalezione zostały niewybuchy. O fakcie tym dyżurnego komendy powiadomił przebywający tam mężczyzna. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Przebywający w lesie w miejscowości Wólka Kańska mężczyzna natknął się na niewybuchy. O fakcie tym poinformował dyżurnego chełmskiej komendy.

- Skierowani na miejsce policjanci pilnowali tego miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało były to pochodzące z czasów II wojny światowej trzy pociski artyleryjskie. Saperzy zabezpieczyli znalezione militaria i zabrali do neutralizacji - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe